Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
20.09.2017

Zakazane czynności w trakcie ciąży

Ciąża
Zakazane czynności w trakcie ciąży
www.archivorthodoxy.org glukometry adwokat berlin

Ciąża to bardzo wyjątkowy stan. Oczekiwanie na dziecko wymaga nie tylko cierpliwości i pokładów energii. Ciąża nie jest łatwym czasem w życiu kobiety, ponieważ zmienia się wszystko. Sposób funkcjonowania codziennego, inne obowiązki, rezygnacja z ulubionych czynności, jedzenia, czy chociażby używek.

Pierwsze miesiące są dla ciąży decydujące. W prawdzie w tym czasie rozwijają się najważniejsze narządy maluszka: serce i układ nerwowy. W tym momencie trzeba bardzo szczególnie o siebie dbać. Rozwijający się w brzuchu płód wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Kobieta nie myśli już tylko o sobie, ale o dziecku, które za kilka miesięcy pojawi się na świecie. Rezygnacja z niektórych przyzwyczajeń jest wręcz konieczna, aby maluch rozwijał się prawidłowo. Do tego dochodzą stałe wizyty u lekarza ginekologa i kontrola. W ciąży szczególnie zakazane są poniższe czynności:

  • Palenie papierosów i picie alkoholu to sprawa raczej jasna.

    Nie wszyscy wiedzą jednak, jak negatywny wpływ na dziecko mają takie używki. Papierosy i dym papierosowy mogą wpłynąć na wywołanie przedwczesnego porodu, co zagraża życiu maluszka. Co więcej, przyczyniają się do opóźnienia rozwoju na tle psychicznym i fizycznym. Alkohol z kolei powoduje, że dzieci rodzą się z tzw.

    alkoholowym zespołem płodowym. Charakterystyczne skutki to: uszkodzona wątroba i serce. To nie tylko zagrożenie zdrowia, ale i życia;

  • Generalne porządki domowe to bardzo często czynności, które wymagają dużej siły fizycznej. Używanie mocnych środków chemicznych także szkodzi kobietom w ciąży.

    Należy pamiętać, że w takim stanie trzeba szczególnie na siebie uważać. Obowiązki przekazywać innym członkom rodziny, nie przeciążać się.

.