Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
02.04.2018

Wiedźmin – co warto wiedzieć?

Gry komputerowe
Wiedźmin – co warto wiedzieć?
notariusze w poznaniu adwokat warszawa prawo karne

Gra RPG, która okazała się hitem nie stanowi idealnego odzwierciedlenia książki, na której rzekomo miała bazować. Wiedźmin to bowiem gra, w której istnieje wiele sprzeczności w stosunku do książki. Głównym powodem takiej sytuacji jest nastawienie twórców na elementy związane z grą, a nie tylko fabułą. To jednak nie jedyna ciekawostka związana z grą.

Mało osób bowiem zdaje sobie sprawę z tego, iż gra jest dostępna aż w 15 wersjach językowych, z czego 7 posiada własną ścieżkę językową stworzoną we współpracy z profesjonalnymi lektorami. Duża popularność gry na świecie spowodowała, iż została ona wydana w nakładzie około 750 tysięcy egzemplarzy. Ta liczba z całą pewnością może zaświadczyć o tym, jak dobrą grą jest Wiedźmin. Dużą zaletą tej gry jest nastawienie twórców i zrozumienie potrzeb graczy, gdyż właśnie z tego powodu pierwsza część Wiedźmina była kilkukrotnie poprawiana, a także rozbudowywana.

Warto dodać także, że kolekcjonerska wersja gry (dostępna w liczbie 2999 sztuk) została wyprzedana w ciągu jednego dnia, co stanowi absolutny hit. Czy Wiedźminem interesują się tylko miłośnicy Sapkowskiego i literatury fantasy? W odróżnieniu od wielu mniejszych gier, Wiedźmin cieszy się popularnością wśród miłośników gatunku gier RPG. Wciągająca fabuła i mnóstwo możliwości gry, sprawiają iż nawet osoby unikające fantasy, będą się dobrze bawiły podczas gry. Największą ciekawostkę jednak stanowi fakt, iż Geralt nie był faworytem do tego, aby zostać główną postacią w grze.

Dopiero w późniejszym okresie prac nad grą zdecydowano się na ten krok.