Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
31.01.2018

Typy saun i ogólne zasady z ich korzystania

Sauny
Typy saun i ogólne zasady z ich korzystania
adwokat sprawy karne warszawa radca prawny niemcy

Sauna równa się relaks i odpoczynek. Nie zawsze jednak kierują się do niej osoby wolne od wszelkich myśli i problemów, w formie bezinteresownej. Coraz częściej słyszy się o pozytywnym wpływie sauny na poszczególne aspekty. Jedną z najbardziej powszechnych problemów, z jakimi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni są niedoskonałości skórne.

Sama sauna działa w bardzo prosty sposób. Znaczna temperatura, jaka wytwarza się w jej wnętrzu ma wpływ na uaktywnienie gruczołów potowych. Dzięki temu z ciała zaczyna wydobywać się pot, a organizm pozbywa się wszelkich toksyn. Z tego właśnie powodu dobrodziejstwa sauny zaleca się osobom, które zmagają się z takimi problemami.

Nie warto jednak robić nic na własną rękę, ale działać z zasadami zdrowego rozsądku. Niemalże zawsze zaleca się uprzednią wizytę u lekarza specjalisty. Jeśli nie jest to dermatolog to lekarz rodzinny, który wykryje ewentualne przeciwskazania na korzystanie z sauny. Jeśli już wiemy, że nic nam nie grozi, a może nawet pomóc, należy zdecydować się na kolejny krok, jakim jest wybór odpowiedniego rodzaju sauny:

  • Pierwsza to łaźnia parowa, często zwana także rzymską.

    Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takich miejsc. Temperatura, jaka wytwarza się w takim pomieszczeniu sięga od 45-65 stopni Celsjusza. Wilgotność z kolei to 40-65%. Takie warunki bardzo dobrze wpływają na ułatwienie oddychania;

  • Sauna sucha to totalne przeciwieństwo pierwszej propozycji.

    Inaczej nazywa się ją fińską. Dedykowana jest osobom, które już nieraz korzystały z sauny i lubią uczucie hartowania organizmu. W jej środku panuje nawet 100 stopni Celsjusza i więcej. Z tego powodu odradza się korzystanie z niej osobom, które zwłaszcza zmagają się z problemami układu krążenia, chorobami serca, kobietom w ciąży.

    Bardzo ciężko się w niej oddycha, ponieważ wilgotność powietrza sięga zaledwie 10% – maksymalnie;

  • Sauna mokra szczególnie swoją funkcjonalnością sprawdzi się o osób, które zmagają się ze zbyt tłustą skórą i nadmiernym wydzielaniem sebum. Temperatura panująca w pomieszczeniu sięga nawet 90 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza do 35%.

.