
Sauna równa się relaks i odpoczynek. Nie zawsze jednak kierują się do niej osoby wolne od wszelkich myśli i problemów, w formie bezinteresownej. Coraz częściej słyszy się o pozytywnym wpływie sauny na poszczególne aspekty. Jedną z najbardziej powszechnych problemów, z jakimi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni są niedoskonałości skórne.
Sama sauna działa w bardzo prosty sposób. Znaczna temperatura, jaka wytwarza się w jej wnętrzu ma wpływ na uaktywnienie gruczołów potowych. Dzięki temu z ciała zaczyna wydobywać się pot, a organizm pozbywa się wszelkich toksyn. Z tego właśnie powodu dobrodziejstwa sauny zaleca się osobom, które zmagają się z takimi problemami.
Nie warto jednak robić nic na własną rękę, ale działać z zasadami zdrowego rozsądku. Niemalże zawsze zaleca się uprzednią wizytę u lekarza specjalisty. Jeśli nie jest to dermatolog to lekarz rodzinny, który wykryje ewentualne przeciwskazania na korzystanie z sauny. Jeśli już wiemy, że nic nam nie grozi, a może nawet pomóc, należy zdecydować się na kolejny krok, jakim jest wybór odpowiedniego rodzaju sauny:
- Pierwsza to łaźnia parowa, często zwana także rzymską.
Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z takich miejsc. Temperatura, jaka wytwarza się w takim pomieszczeniu sięga od 45-65 stopni Celsjusza. Wilgotność z kolei to 40-65%. Takie warunki bardzo dobrze wpływają na ułatwienie oddychania;
- Sauna sucha to totalne przeciwieństwo pierwszej propozycji.
Inaczej nazywa się ją fińską. Dedykowana jest osobom, które już nieraz korzystały z sauny i lubią uczucie hartowania organizmu. W jej środku panuje nawet 100 stopni Celsjusza i więcej. Z tego powodu odradza się korzystanie z niej osobom, które zwłaszcza zmagają się z problemami układu krążenia, chorobami serca, kobietom w ciąży.
Bardzo ciężko się w niej oddycha, ponieważ wilgotność powietrza sięga zaledwie 10% – maksymalnie;
- Sauna mokra szczególnie swoją funkcjonalnością sprawdzi się o osób, które zmagają się ze zbyt tłustą skórą i nadmiernym wydzielaniem sebum. Temperatura panująca w pomieszczeniu sięga nawet 90 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza do 35%.
.

USG – jak wygląda badanie?

BioWare Corporation
