Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
20.04.2018

Taniec dla przyszłych mam

Ciąża
Taniec dla przyszłych mam
Adwokat rozwodowy Bolesławiec uznanie roszczenia

Lubisz tańczyć? To świetnie, bo taniec możesz traktować jako formę rekreacji, która pomoże Ci w znoszeniu trudów ciąży. Niektóre kluby i szkoły tańca organizują specjalne kursy dla kobiet w ciąży. To przyjemnie doświadczenie. Taniec pomaga się zrelaksować i zapomnieć o stresie przedporodowym. A to nie koniec jego zalet.

Taniec, poza tym, że jest sposobem na miłe spędzenie czasu, jest też metodą na dobrą kondycję. Oczywiście, tańce w trakcie ciąży nie mogą być przesadnie wymagające. Przemęczenie czy odwodnienie organizmu ciężarnej kobiety jest niedopuszczalne. Jeśli tylko poczujesz się mocno zmęczona, odpuść sobie dalsze ćwiczenia lub przynajmniej wyraźnie zmniejsz intensywność ćwiczeń. Dotyczy to nie tylko tańca, ale wszelkich form sportowej aktywności przyszłych mam.

Instruktor na pewno zrozumie Twoją decyzję, więc nie wstydź się przerywania ćwiczeń. Dobro dziecka i Twoje są najważniejsze. Taniec powinnaś przerwać również wtedy, gdy poczujesz się słabo lub będzie Ci niedobrze. Kursy musisz odpuścić również w piątym miesiącu ciąży. Aż do porodu oszczędzaj swoje ciało.

Spacer i spokojne ćwiczenia rozciągające będą wystarczającym wysiłkiem. Zapisanie się na lekcje tańca ma jeszcze jedną zaletę – możesz chodzić na kursy razem z partnerem. To doskonałe, wspólne doświadczenie, które po latach na pewno będziecie miło wspominać. Wspólna aktywność to także komfort psychiczny. Z pewnością chcesz, by w czasie ciąży małżonek czy chłopak dawał szczególnie wyraźnie znać o swoim przywiązaniu.

Wspólne lekcje tańca są dobrym pretekstem do spędzania czasu razem.