Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
12.03.2018

Sauna i zasady korzystania z takiej formy relaksu

Sauny
Sauna i zasady korzystania z takiej formy relaksu
adwokat łódź prawo karne dobry adwokat katowice

Sauna to dość szczególne miejsce pod względem odpoczynku. Wszystko sprowadza się do tego, że korzystamy z niej zazwyczaj wspólnie z innymi osobami. Nieważne, czy są to znajomi, czy też nie – warto przestrzegać kilku zasad bez względu na okoliczności.

Te zasady przede wszystkim są kierowane na temat higieny oraz kultury osobistej. Mogłoby się wydawać to oczywiste, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jakie jest to ważne. Przede wszystkim z poniższymi wskazówkami powinny zapoznać się osoby, które nigdy nie korzystały z dobrodziejstw wyżej wspomnianego miejsca:

 • Każdy kto choć raz miał okazję relaksować się w saunie wie, że po wyjściu człowiek jest owszem zrelaksowany, ale i zmęczony.

  Z tego względu zaleca się z jej korzystania w godzinach wieczornych, gdy jesteśmy wolni od myśli wokół pracy i innych obowiązków dnia codziennego;

 • Ze względu na bezpieczeństwo, warto wiedzieć, że do sauny nie wolno wchodzić, gdy nie jesteśmy po żadnym posiłku. Znaczna temperatura, która się w tym pomieszczeniu wytwarza może grozić chociażby omdleniem, jeśli żołądek jest pusty. Działa to jednak w dwie strony.

  Jeśli wejdziemy do sauny zaraz po posiłku, procesy cieplne, które tam zachodzą i ich wpływy nie będą odpowiednio wyregulowane;

 • Przed korzystaniem sauny zawsze zaleca się wzięcie prysznicu i wytarcie skóry do sucha. Nigdy też nie powinno się korzystać z tej formy relaksu w ubraniach ani obuwiu. Bowiem ciało pod wpływem temperatury zaczyna się pocić (gruczoły potowe włączają się do aktywnej pracy).

  Oczywiście po wyjściu z sauny należy także skorzystać z prysznica. Aby stosować się do zasad higieny i kultury wobec osób, które skorzystają z sauny po nas – powinno się przemyć miejsce na którym siedzieliśmy za pomocą węża do którego doprowadzana jest woda (zazwyczaj znajduje się on w widocznym miejscu);

 • W saunie panuje jedna bardzo ważna zasada. Wchodzimy tam nago.

  Jeśli się krępujemy bierzemy ze sobą ręcznik i okrywamy ciało. Ważne jest, aby wszelkie elementy, które dotykają naszej skóry były maksymalnie suche. W przeciwnym wypadku jesteśmy narażeni na nieprzyjemne skutki ubocze, związane z poparzeniem skóry.

.