Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
05.09.2017

Pomoc adwokata na rzecz klienta indywidualnego

Adwokaci
Pomoc adwokata na rzecz klienta indywidualnego
pozew o alimenty na dziecko Piotr Mikołajczak

Zarówno adwokaci, jak i radcowie prawni bardzo często świadczą swoje usługi na rzecz klientów indywidualnych. Podobnie jak przedsiębiorcy, klienci indywidualni równie często borykają się ze wszelkiego rodzaju problemami natury prawnej. Z jakimi problemami prawnymi zmagają się najczęściej klienci indywidualni i do jakiego adwokata warto zgłosić się po pomoc w przypadku problemów?

Pomoc prawna adwokata dla klienta indywidualnego

Jeszcze do niedawna klienci indywidualni niezwykle rzadko korzystali z usług adwokatów. Współcześnie sytuacja ta bardzo się zmieniła. Przede wszystkim ze względu na olbrzymi wzrost rozwodów, będących podstawowym powodem, dla którego klienci indywidualni zdają się na pomoc adwokata. Mało kto z nas decyduje się na walkę w sądzie z mężem, czy żoną bez pomocy adwokata.

W szczególności, gdy mowa o typowej, trudnej walce, a więc chęci uzyskania rozwodu z orzeczeniem o winie. Dodatkowo w wielu przypadkach sprawa rozwodowa to dopiero początek problemów, ponieważ zaraz za nią pojawia się temat podziału majątku, opieki nad dziećmi oraz oczywiście kwestia alimentów. Oprócz spraw rodzinnych, klienci indywidualni coraz częściej zyskują odwagę do walki z bankami, w szczególności po nieprzyjemnej sytuacji, jaka spotkała rzeszę Polaków w związku z zaciągnięciem kredytu we frankach szwajcarskich. Kolejny niezwykle popularny i kłopotliwy temat wśród klientów indywidualnych to odszkodowania i walka w sądzie z olbrzymimi firmami ubezpieczeniowymi. Adwokaci coraz częściej i chętniej podejmują się tego typu spraw, w szczególności, gdy przybierają one formę pozwów zbiorowych, w których zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć sukces. Ponadto adwokaci pomagają klientom indywidualnym także w sprawach karnych i karno-skarbowych, porady prawne prawo pracy, zasiadając obok klienta naprzeciwko przedstawiciela prokuratury.