Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
06.12.2020

Koła piankowe vs. pompowane – czyli które lepiej się sprawdzą w rowerkach biegowych?

Akcesoria dla dzieci
Koła piankowe vs. pompowane – czyli które lepiej się sprawdzą w rowerkach biegowych?
https://gkott.pl/ adwokat łódź prawo karne

Rowerki biegowe mogą się między sobą mniej lub bardziej różnić. To oznacza, że im więcej szczegółów weźmiemy pod uwagę podczas ich wybierania, tym większa będzie szansa, że faktycznie będziemy zadowoleni ze swojego wyboru, a nasze dziecko będzie czerpało prawdziwą radość z jazdy takim rowerkiem. Jednym z podstawowych pytań, jakie zadają rodzice, którzy chcą kupić rowerek biegowy, jest to dotyczące rodzaju kół. Z jednej strony będą nam proponowane rowerki biegowe z kołami pompowanymi, z drugiej będziemy mogli skorzystać z kół piankowych. Jedne i drugie mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie samemu zgłębić ten temat.

Piankowe?

Z jednej strony oferowane są nam rowerki biegowe z piankowymi kołami.

Do ich zalet z pewnością należy zaliczyć to, że są one lekkie, a więc rowerek jest lepiej wyważony i łatwiej się nim kieruje. Nie ma tutaj również niebezpieczeństwa przebicia, nie musimy się martwić pozostawianiem śladów na panelach, jeśli dziecko będzie na nich jeździło w domu. Dodatkowo nie mają one zbytnio przyczepności, a więc łatwiej będzie się dziecku na nich jechało. Jednak pamiętajmy, że ten brak przyczepności może być minusem przy starszych dzieciach, które rozwijają większe prędkości. Dodatkowo koła piankowe nie zapewniają amortyzacji, co może być uciążliwe, jeśli planujemy spacerować po nierównym terenie.

Pompowane?

Alternatywą dla tych pierwszych będą koła pompowane.

W ich przypadku musimy się liczyć z tym, że są cięższe niż piankowe, a dodatkowo jeszcze istnieje możliwość ich przebicia, co oznacza, że konieczna będzie zmiana dętki albo całego koła. Jednak dają one znacznie większą amortyzację, a do tego jeszcze zapewniają odpowiednią przyczepność, dzięki bieżnikowi. To oznacza, że dziecku łatwiej będzie się utrzymać na takim rowerku biegowym, gdy będzie rozwijało większą prędkość, albo kiedy będzie próbowało jeździć nim po mokrej trawie. Warto także powiedzieć, że poprzez słabsze lub mocniejsze napompowanie kół będziemy mogli delikatnie regulować wysokość takiego rowerka biegowego, chociaż wiadomo, że nie będą to zbyt duże różnice. Jedne i drugie koła mają swoje zalety oraz wady. Dla mniejszych dzieci, które uczą się jeździć, nie rozwijają takich dużych prędkości i mają mniej siły, polecane są koła piankowe.

Dla starszych u których zarówno amortyzacja, jak i przyczepność są znacznie ważniejsze, polecane są jednak koła pompowane. Jeśli nie chcemy kupować dwóch rowerków biegowych, to możemy rozejrzeć się za kołami piankowymi z bieżnikiem, które będą w sobie łączyły obydwie te propozycje.