Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
14.04.2018

Kim jest Triss Merigold?

Gry komputerowe
Kim jest Triss Merigold?
www.agroland.agro.pl notariusz poznań radca prawny w niemczech

Triss Merigold to postać, która często pojawia się w grze Wiedźmin. Jest to młoda czarodziejka o wybitnych talentach. Często nazywana jest także Czternastą ze Wzgórza. Przydomek ten spowodowany jest tym, że podczas jednej z bitew została uznana za zmarłą. Triss Merigold pełniła również funkcję doradcy króla Foltesta.

Jednakże spotkał ją taki sam los jak innych czarodziejów – została skazana na banicję. Triss Merigold jest młodą czarodziejką a jej znakiem rozpoznawczym są kasztanowe włosy. Triss Merigold posiadała wiele magicznych zdolności. Znała m.in.

alchemię i tajniki teleportacji. Umiała także panować nad żywiołami. Czarodziejka była z Geraltem w bardzo skomplikowanym, niepozbawionym emocji związku. Triss Merigold starała się rozkochać w sobie Wiedźmina za pomocą magicznych sztuczek. W szczególności czarodziejka była zazdrosna o Yennefer, ukochaną Geralta.

Pomimo swoich niebywałych zdolności Triss Merigold została pokonana w pojedynku z innym czarodziejem – Azarem Javadem. Obecność Triss Merigold w grze widoczna jest już od samego początku. Czarodziejka pomogła wiedźminom odeprzeć atak Salamandry. Jej postać cechuje się zróżnicowanym wyglądem w poszczególnych rozdziałach. W jednym z nich, Triss Merigold występuje w stroju bitewnym, w kolejnych, bohaterka ma na sobie zieloną suknię oraz piżamę.

Postać Triss Merigold pojawia się także w drugiej części gry Wiedźmin: Zabójcy Królów. W grze Triss Merigold niejednokrotnie pomaga Geraltowi, a nawet ratuje mu życie.