Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
13.10.2017

Jak wybrać folię dachową?

Folie
Jak wybrać folię dachową?
www.whiskey-river.pl https://inducomp.pl/ http://www.bamartech.pl/

Folie dachowe są niezwykle ważnym elementem wszystkich konstrukcji dachowych. Ich rolą jest przede wszystkim ochrona tejże konstrukcji przed wiatrem, śniegiem czy deszczem. Jednocześnie, takie folie dachowe chronią również izolację cieplną przed szkodliwym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nic więc dziwnego, że bardzo ważne jest wybrać odpowiednią folię dachową. Jak się okazuje, jedną z najważniejszych cech dobrej folii jest przepuszczalność pary wodnej. Folie dzielimy więc na niskoparoprzepuszczalne oraz wysokoparoprzepuszczalne i to właśnie od tego, jak dużo pary wodnej przepuszcza folii zależy to, gdzie będziemy mogli ją zastosować.

Warto więc wiedzieć, jaką folię wybrać do danego dachu, gdyż w przeciwnym razie mogą pojawić się różnego rodzaju problemy. Tym bardziej, że folia o danym profilu jest często niezbędna i nie może być zastąpiona żadną inną.

Czym charakteryzują się folie dachowe?

Przede wszystkim, trzeba znać różnice między folią o niskiej oraz wysokiej przepuszczalności pary oraz sytuacje, w których to można zastosować jedną lub drugą.

W przypadku folii o niskiej przepuszczalności pary eksperci podpowiadają, że można ją stosować tylko wtedy, kiedy między izolacją dachu oraz folią występuje specjalna szczelina wentylacyjna. Dobrze sprawdzi się ona także w sytuacji, kiedy nasze poddasze w ogóle nie jest ocieplone. Folia o wysokiej przepuszczalności pary charakteryzuje się z kolei z tym, że może bez problemu stykać się z warstwą izolacyjną.

Jak się bowiem okazuje, przy takiej foli nie ma w zasadzie ryzyka, że konstrukcja dachu oraz izolacji zostaną zawilgocone. Taką folię najczęściej stosuje się razem z wykorzystaniem dachówek ceramicznych oraz cementowych.