Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
04.09.2020

Jak dobrze ubrać dziecko do wózka? – czyli kompleksowy poradnik dla matek

Akcesoria dla dzieci
Jak dobrze ubrać dziecko do wózka? – czyli kompleksowy poradnik dla matek
usługi podatkowe poznań Kancelaria adwokacja Michał Zając, Środa Wielkopolska

Prawda jest taka, że wielu rodziców ma problem z tym, jak ubrać dziecko do wózka, tak aby mieć pewność, że z jednej strony będzie mu ciepło, a z drugiej, że nie będziemy go przegrzewać. Jak się okazuje, nie ma tutaj jednej złotej zasady, ponieważ trzeba brać pod uwagę nie tylko temperaturę jaka panuje, ale również wiatr i to, w jakim wózku dziecko się znajduje. Dlatego też warto być przygotowanym na to, aby w razie czego móc dziecko dodatkowo okryć, albo wręcz przeciwnie, aby móc zdjąć jedną z warstw okrycia. Na co więc zwracać uwagę ubierając dziecko do wózka?

Rodzaj wózka

Przede wszystkim pamiętajmy, że dziecko w gondoli jest bardziej osłonięte od wiatru, deszczu i działania innych czynników atmosferycznych, a więc ma tam cieplej.

Dlatego też, jeśli nasze dziecko podróżuje w gondoli, to spokojnie możemy pozwolić sobie na cieńsze ubranko, tak abyśmy mieli pewność, że nie będziemy go przegrzewać. Jeżeli dodatkowo ma być w śpiworku, to tym bardziej możemy pozwolić sobie na mniej warstw, bo zarówno śpiwór jak i gondola będzie oferowała odpowiednie ciepło. W razie czego możemy zabrać dodatkowy koc, aby okryć dziecko, albo osłonę na wózek, która także zatrzyma ciepłe powietrze w środku wózka. Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia, jeśli nasza pociecha podróżuje w spacerówce.

Tutaj mamy większy przewiew, dziecko nie jest aż tak bardzo osłonięte, a to oznacza, że powinniśmy zadbać, żeby tych warstw miało więcej. Oczywiście możemy się także decydować na specjalne kombinezony czy śpiwory, które także będziemy mogli włożyć do spacerówki, ale jednak pamiętajmy, też o kocu, bo nie zawsze będzie nam łatwo osłonić dziecko, jeśli okaże się, że wieje mocny wiatr.

Zawsze możemy zdjąć

Warto zawsze mieć dodatkową warstwę, którą będziemy mogli okryć dziecko. W razie czego będziemy mogli taki kocyk zdjąć, ale też będziemy mieli pewność, że jeśli uznamy, że jest zbyt chłodno, to będziemy mogli je okryć.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, że jeśli chcemy sprawdzić czy dziecku nie jest zimno, to należy dotknąć jego karku. Ręce, nos czy uszy wystawione są na działanie czynników zewnętrznych i mogą być zimne, chociaż dziecku będzie ciepło. To na karku jest temperatura zbliżona do tej wewnętrznej, jaką ma dziecko. Jeśli kark jest ciepły, oznacza to, że dziecku jest ciepło i nie potrzeba przykrywać go kolejną warstwą.

Jeśli kark jest zimny, to z pewnością warto pomyśleć o kolejnej osłonie dla naszego dziecka. Warto zobaczyć co jest nam tutaj proponowane, tak abyśmy mogli ocenić, jak można ubrać dziecko, żeby mieć pewność, że będzie mu ciepło w wózku. Musimy tu wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, dlatego też warto wybierać takie rozwiązania, które w razie czego pozwolą nam na dodatkowe okrycie dziecka, albo jego odkrycie.