Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
11.09.2017

Jak dbać o związek?

Związki
Jak dbać o związek?
www.mhcs.pl notariusz poznań grunwald szczepienia

Człowiek jest istotą stadną, a to oznacza, że nie lubi przebywać sam. Lubi się otaczać innymi ludźmi, a jeżeli dojdzie już do odpowiedniego wieku, to zacznie szukać drugiej osoby, z którą mógłby założyć rodzinę i osobny dom.

Dlatego też warto wiedzieć, że o taki związek, kiedy ktoś łączy się z inną osobą należy odpowiednio dbać, a to dlatego, że w przeciwnym razie nic z tego nie wyjdzie i znowu zostaniemy sami. Ale jak dbać o taki związek, aby czuć się w nim dobrze i żeby druga strona także czuła się dobrze?

Ważna jest uwaga

Jeżeli tworzymy z kimś związek, to powinniśmy pokazywać tej osoby, że jest dla nas ważna i że liczymy się z jej zdaniem.

Warto rozmawiać, podejmować razem decyzje, dzielić się radościami i smutkami. Co więcej, jeżeli chcemy mieć pewność, że dana osoba będzie się dobrze czuła będąc w związku z nami, to powinniśmy jej to okazywać, czasami dać bez okazji jakiś prezent, przytulić, pocałować, pomóc w obowiązkach domowych, zainteresować się tym, co dzieje się w pracy.

Dodatkowo warto też mówić o uczuciach do tej drugiej strony, bo może się okazać, że poza samymi czynami, będzie dla niej ważne także to, abyśmy mówili jej o tym, co do niej czujemy. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć, że im bardziej będziemy dbali o nasz związek, im więcej i częściej będziemy pokazywali, że druga osoba jest dla nas ważna, tym lepiej ten związek będzie funkcjonował.

Dbania o związek trzeba się nauczyć. Trzeba przestać myśleć egoistycznie i przestawić się też na problemy, które ma druga osoba i oczekiwania jakie z nami wiąże.

Im będzie ona dla nas ważniejsza, tym łatwiej przyjdzie nam utrzymanie takiego związku i dbanie o drugą osobę, tak aby czuła, że jest dla nas naprawdę ważna.