Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
20.10.2019

Gry komputerowe mogą uczyć

Gry komputerowe
Gry komputerowe mogą uczyć
www.eilawski.pl Adwokat Arkadiusz Krzemiński

Wielu ludziom, zwłaszcza ze starszego pokolenia, grykomputerowe kojarzą się tylko ze stratą czasu. Widzą oni młodzież, dzieci, a czasami nawet i dorosłych, którzy wpatrzeni w monitor komputera grają przez kilka godzin, praktycznie całkowicie odcięci od tego, co dzieje się dookoła nich. Faktycznie, w niektórych przypadkach przyjemność z grania w grykomputerowe zamienia się w uzależnienie, z którym z pewnością należy walczyć. Jednak prawda jest taka, że mądre korzystanie z takich gier, kiedy ustalamy sobie limit czasowy i go nie przekraczamy, może się okazać bardzo pouczające. Tym bardziej, jeśli będziemy sięgali po gry, w których fabuła jest ciekawie skonstruowana, a jedynym zadaniem naszego bohatera, nie będzie zabicie jak największej liczby przeciwników.

Nawet dla dorosłych

W ofercie gierkomputerowych, bez trudu znajdziemy wiele takich propozycji, które poprzez grę, wykonywanie różnych zadań, będą uczyły wielu ciekawych rzeczy. Jeśli wybierzemy grękomputerową związaną z historią, geografią albo biologią, to podczas wykonywania zadań, będziemy musieli się wykazać wiedzą właśnie z tej dziedziny. Co więcej, jeśli czegoś nie będziemy wiedzieli, to będziemy mieli okazję się tego dowiedzieć, a może się też okazać, że dzięki ciekawej formie przekazania tych informacji, znacznie łatwiej będzie nam je zapamiętać. To dlatego też, takie gry bardzo często kupowane są z myślą o dzieciach. Z jednej strony mogą one zyskać wiedzę, której w szkole by nie otrzymali, ale z drugiej mogą utrwalić też to, czego dowiedzieli się wcześniej. Nie mniej, musimy wiedzieć, że takie gry przygotowane są w tak ciekawy sposób, że nie tylko mogą one zainteresować dzieci, ale również dorosłych.

A to oznacza, że wspólne spędzanie czasu przy takiej grze, nie tylko wpłynie pozytywnie na naszą wiedzę, ale pozwoli również fajnie spędzić czas całą rodziną. W wielu przypadkach w te gry można grać samodzielnie albo w grupie. Najpierw więc można poćwiczyć i zdobywać wiedzę, a następnie podczas gry z innymi, pochwalić się tym, co już udało nam się dowiedzieć.

Nawet dla najmłodszych

Warto wiedzieć, że nawet kilkuletnie dzieci, oczywiście pod opieką dorosłych, mogą grać w grykomputerowe, które będą przygotowane specjalnie dla nich. To oznacza, że możemy wybrać takie gry, podczas których dziecko będzie się uczyło liczenia albo alfabetu. Tego typu gry zazwyczaj są przygotowane w bardzo prosty sposób, tak aby dziecko samodzielnie mogło wykonywać zadania. Dzięki temu ćwiczy nie tylko nowe umiejętności związane z matematyką czy językiem polskim, ale jednocześnie też ćwiczy umiejętność panowanie nad ręką, zwłaszcza jeśli podczas gry musi ruszać myszką komputerową i precyzyjnie klikać w określone miejsce. To oznacza, że dziecko może bardzo wiele wyciągnąć dla siebie z takiej grykomputerowej. Nawet jeśli kupujemy mądre grykomputerowe, które uczą i pozwalają dziecku się rozwijać. To i tak musimy pilnować, aby była zachowana równowaga między światem wirtualnym a rzeczywistym. Dlatego od początku warto ustalić odpowiednie reguły i się ich trzymać.