Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
21.10.2019

Gry komputerowe do każdego wieku

Gry komputerowe
Gry komputerowe do każdego wieku
www.eaf.bydgoszcz.pl Kancelaria adwokacja Michał Zając, Środa Wielkopolska fotel dla gracza

Nie kupujemy kilkulatkowi książki, która została napisana z myślą o nastolatku czy dorosłym czytelniku. Tak samo nie kupujemy dla siebie książek dziecięcych, bo wiemy, że będą nas nudziły. Dlaczego więc, często wybieramy gry komputerowe, które nie są wiekowo dostosowane do użytkownika? Oczywiście nie ma nic złego w tym, że ktoś dorosły zagra w grę, która przeznaczona jest dla dzieci, bo wbrew pozorom może się ona okazać bardzo ciekawa i wciągająca. Zwłaszcza jeśli będzie to gra przygodowa, w której trzeba będzie się wykazać logicznym myśleniem i zapamiętywaniem różnych rzeczy.

Ale odwrotna sytuacja, kiedy dziecko gra w grę, która wiekowo zdecydowanie nie jest dla niego, nie powinna już mieć miejsca.

Zwracajmy na to uwagę

Nie ulega wątpliwościom, że do pewnego wieku dzieci, jak i młodzież, nie powinny grać w grykomputerowe, w których jest przemoc i mnóstwo zabijania. Małe dzieci nie mają jeszcze rozeznania między światem fikcyjnym a realnym, co oznacza, że może im się wydawać, że skoro bohater po każdym zabiciu wstaje i zaczyna grę od nowa, to tak samo będzie w prawdziwym życiu. Jak najdłużej się da, powinniśmy chronić dzieci przed tego typu gramikomputerowymi, a to będzie możliwe tylko wtedy, gdy będziemy zwracać baczną uwagę na to, dla jakiego wieku są one proponowane.

Za każdym razem, na opakowaniu, w widocznym miejscu znajdziemy informację o tym, od jakiego wieku dana grakomputerowa jest dozwolona. Niektóre będą dostępne już dla kilkulatków, inne mogą się okazać dozwolone dopiero dla osób pełnoletnich, a to oznacza, że dokładnie musimy sprawdzić tą informację, tak aby mieć pewność, że nie kupimy naszemu dziecku gry, która nie jest dla niego odpowiednia. A jeśli nie możemy znaleźć takiej informacji, to zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę. On z pewnością będzie w stanie opowiedzieć nam fabułę, abyśmy na tej podstawie zdecydowali, czy nasze dziecko może już w tą g grać, czy jednak nie.

Znajdziemy wiele fajnych gier

To co jest w tym wszystkim najważniejsze to fakt, że nawet dla kilkuletnich dzieci mamy możliwość znalezienia wielu fajnych gierkomputerowych. Niektóre ograniczają się do poszukiwania wskazanych elementów, nauki cyfr czy liter, ale znajdziemy również takie, gdzie dziecko wraz z głównym bohaterem wyruszy na poszukiwanie przygód. Wówczas będzie musiało wykazać się logicznym myśleniem, jak i umiejętnością obsługiwania myszki komputerowej czy klawiatury. Takie przygody z pewnością będą ciekawe, dziecko będzie miało możliwość uczenia się nowych rzeczy, a do tego wszystkiego jeszcze, będziemy mieli pewność, że w tych grach nie pojawi się nic, czego nasze dziecko jeszcze nie powinno widzieć.

Warto zobaczyć jakie grykomputerowe są proponowane i sprawdzić, co możemy wybrać dla konkretnego wieku gracza. Może się wówczas okazać, że w każdej kategorii wiekowej będziemy mieli wiele ciekawych rzeczy do wyboru, a co się z tym wiąże, każdy znajdzie coś, co zadowoli osobę obdarowaną taką grąkomputerową. Nawet w przypadku dorosłych nie muszą to być gry, które będą się opierały na przemocy.