Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
03.04.2018

Figura młodej mamy

Ciąża
Figura młodej mamy
biuro podatkowe suchy las adwokat prawo karne łódź

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać. Jest to możliwe również w ciąży.

Odpowiednie ubrania dla przyszłych mam i odrobina sportu mogą wiele zdziałać. Oczywiście, kiedy spodziewamy się dziecka, nie możemy nastawiać się na bycie „fit”, bo zbyt duży wysiłek czy – co gorsza – restrykcyjna dieta będą groźne dla płodu.

Z drugiej strony jednak, warto regularnie wykonywać lekkie ćwiczenia, najlepiej zalecane przez specjalistów, które poprawią samopoczucie i wpłyną pozytywnie na sam poród, jak i zdrowie dziecka. A co z Twoim ciałem po porodzie? Czy dotąd atrakcyjna sylwetka to konieczne poświęcenie? Na szczęście nie.

Ćwiczenia w trakcie ciąży mogą wpłynąć pozytywnie także ten aspekty życia przyszłej mamy. Twoje ciało w trakcie ciąży zmienia się bardzo dynamicznie, ale biologiczne reguły są nadal aktualne – nieużywane mięśnie zaczynają zanikać.

Jeśli w czasie ciąży nie będziesz unikać aktywności fizycznej, po porodzie zdecydowanie szybciej wrócisz do dobrej formy. Jeśli zdarzało Ci się zaniedbywać ćwiczenia w przeszłości, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudno jest wrócić do sportu po dłuższej przerwie.

Dla niektórych kobiet ciąża jest taką przerwą, a do niej dochodzą pierwsze miesiące opieki nad dzieckiem – niewiele mam znajduje mobilizację, by wygospodarować w tym okresie nieco czasu na ćwiczenia. Dlatego najlepiej w ogóle nie przerywać, a jedynie zmienić plan treningowy na taki, który będzie bezpieczny dla ciężarnej mamy i dziecka, które niebawem się narodzi.