Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
09.04.2018

Doskonała gra 3D

Gry komputerowe
Doskonała gra 3D
nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym adwokat prawo karne łódź

Niezbyt często gracze, zgodnie wysoko oceniają gry komputerowe, gdyż w większości nie spełniają one ich wygórowanych wymagań. Wiedźmin jest jednym z pozytywnych wyjątków, ponieważ jego średnia ocena to 9 skali 10-punktowej.

Co sprawia, że gra ta jest niezwykle pozytywnie odbierana przez graczy na całym świecie? Warto wymienić kilka głównych zalet takich jak realistyczna grafika 3D, rozbudowana fabuła czy doskonała ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Adama Skorupę (zasłynął on z tworzenia podkładów muzycznych w wielu innych grach jak np. Gorky czy Painkiller).

Warto także wspomnieć, że sceny walki, które są kulminacyjnym punktem każdej tego typu gry, również zostały dopracowane niemal do perfekcji. Wykorzystano bowiem technologię motion capture i zaawansowaną fizykę ruchu ciał stworzoną przez firmę Criterion.

Silnik Karma Engine zastosowany w Wiedźminie pozwala na uzyskanie zdumiewających efektów wizualnych, które sprawią, że każda scena walki będzie widowiskiem. Twórcy gry nie tylko skupili się na elementach związanych z bitwami i potyczkami, ale także na wymodelowaniu świata fantasy w możliwie realistyczny sposób.

Z tego powodu w grze wykorzystano ulepszony silnik Aurora, którego pierwowzór stworzył BioWare do generowania grafiki 3D, odpowiadającej za scenerię. W Wiedźminie poprawiono, a także dodano kolejne efekty wizualne jak np.

efekty pogodowe (w tym szczególnie cykl dnia z naciskiem na zmianę pory) i zaawansowane cieniowanie (obserwując cienie drzew, budynków czy postaci nawet wymagający gracze są pod wrażeniem).