Mamy lek na niewidzialność dla firm w Internecie.
Szybki kontakt: tel. +48 61 847 04 58, e-mail: biuro@widzialni.pl
Blog
20.02.2018

Czy sauna szkodzi zdrowiu? Kto nie może korzystać z takiej formy relaksu?

Sauny
Czy sauna szkodzi zdrowiu? Kto nie może korzystać z takiej formy relaksu?
www.lococatering.pl adwokat berlin

Sauna to miejsce, które przede wszystkim kojarzy się z bardzo kojącą formą relaksu. Korzysta z niej bardzo wiele osób, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Warto wiedzieć, że istnieje szereg przeciwskazań, przez które powinniśmy odpuścić sobie ten rodzaj odpoczynku. Nie bez powodu zdarzają się omdlenia i inne skutki uboczne, na które są narażeni niektórzy użytkownicy.

Oto kilka podstawowych przeciwskazań na korzystanie z sauny:

 • Istnieje teoria, która mówi o tym, że jeśli jesteśmy przeziębieni, dobrze jest skorzystać z sauny. Nic bardziej mylnego. Przy pierwszych objawach choroby bardzo często zdarza się, że człowiek walczy także z podwyższoną temperaturą. Jeśli myślimy, że sauna nam pomoże, to się mylimy.

  Istnieje jednak bardzo duże ryzyko, że stan chorobowy będzie się pogłębiał. Możemy nawet zemdleć, ponieważ wysoka temperatura, panująca w pomieszczeniu zawsze będzie źle wpływała na już podwyższoną w samym organizmie;

 • Osoby, które zmagają się ze wszelkimi chorobami serca oraz mają problemy z układem krążenia, stanowczo powinny zrezygnować z sauny. Wszystko za sprawą samego jej oddziaływania na organizm. Wysoka temperatura, jaka się wytwarza wpływa na fakt, że gruczoły potowe zaczynają pracować.

  Człowiek szybciej oddycha, poci się. Jeśli do sauny wejdzie osoba, która ma wyżej opisane problemy, może narazić się na odwodnienie, a jej ciśnienie tętnicze może nagle spaść;

 • Nie wolno korzystać z sauny w czasie miesiączkowania. Przyczyna jest prosta. Utrata krwi doprowadza kobietę do ogólnego stanu osłabienia.

  Z tego powodu nie wskazane jest oddziaływanie tak wysokich temperatur. Oprócz powyższych, nie powinno się w tym stanie korzystać z sauny także ze względu zasad higieny;

 • Kobiety w ciąży także powinny zrezygnować z dobrodziejstw sauny przede wszystkim w okresie pierwszego trymestru. Nie mniej jednak większość ginekologów zgodzi się wspólnie, że znaczne temperatury mają wpływ na rozwój dziecka przez całą ciążę. Obciążenie organizmu kobiety i tak jest już bardzo nasilone.

  Niższe ciśnienie, jakie towarzyszy użytkownikom sauny może wpłynąć nawet na niedotlenienie dziecka w brzuchu oraz powstania wad wrodzonych.

.