
Kobiety najczęściej są przekonane o tym, że zaszły w ciąże, kiedy wcześniej regularnie występujące krwawienia miesięczne, kilka dni już się nie pojawiają. Prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest bardzo wysokie, kiedy nie stosowano jakiejkolwiek metody antykoncepcji. Jednak żadna forma zabezpieczenia nie daje stuprocentowego bezpieczeństwa i nawet zażywając pigułki, istnieje możliwość zajścia w ciąże. Kiedy miesiączka się spóźnia, wskazane jest zmierzenie temperatury ciała. W pierwszych dwóch tygodniach od zapłodnienia może się ona podnieść o 1°C.
Innymi objawami, na które warto zwrócić uwagę jest bolesność piersi pojawiająca się na kilka dni po zapłodnieniu. Do tego dochodzą jeszcze dolegliwości związane z układem moczowym. Kiedy ścianki macicy się powiększają, zaczynają uciskać pęcherz moczowy, który nie jest w stanie utrzymać tak dużej ilości moczu jak wcześniej. Dlatego też częste wizyty w toalecie powinny dać kobietom do myślenia. Jednak chyba nic tak nie nasuwa do głowy myśli o ciąży jak mdłości i wymioty, pojawiające się najczęściej o poranku.
Zazwyczaj ta przykra dolegliwość trwa od drugiego tygodnia ciąży nawet przez kilka tygodni. Również kondycja psychofizyczna może wskazywać na błogosławiony stan. Wiele kobiet w pierwszych tygodniach ciąży skarży się na złe samopoczucie i nadmierną senność, rozdrażnienie oraz huśtawkę emocjonalną. Kiedy kobieta zaobserwuje u siebie powyższe objawy, powinna jak najszybciej wykonać test ciążowy, aby mieć pewność co do swojego stanu. Najważniejsze jest bowiem to, aby jak najwcześniej znaleźć się pod opieką ginekologa, który będzie się opiekował ciężarną przez najbliższe 9 miesięcy.

Taniec dla przyszłych mam

Kolorystyka w sypialni
