www.jovanka.co.uk

Tego producenta nie trzeba przedstawiać żadnemu pasjonatowi gier. Infinity Ward jest producentem serii Call of Duty, która jest znana na całym świecie. Pierwsza wersja gry wydana została w 2003 roku. Od tego czasu regularnie ukazują się kolejne odsłony. Call of Duty zalicza się do tzw. strzelanek. Gracz ma możliwość przeniesienia się w czasy II Wojny Światowej, gdzie jest obserwatorem licznych konfliktów i zamieszek.

Najciekawsze jest jednak to, że gracz wciela się w różne postaci, dzięki czemu ogląda wojnę z odmiennej perspektywy. Do wyboru jest m.in. spadochroniarz, komandos. Gracz musi wykonać wiele niebezpiecznych zadań i misji. Dwa lata po premierze gry ukazał się jej sequel. I w tym przypadku fabuła osadzona jest w realiach II Wojny Światowej.

W drugiej części producenci zdecydowali się na wydłużenie czasu całej gry. Gracz musi wykonać odgórnie przydzielone zadania, jednak w tym przypadku ich kolejność jest w pełni dowolna. Warto jednak wspomnieć, że ma to znaczący wpływ na przebieg dalszych zdarzeń. W kolejnej odsłonie producenci postanowili zaskoczyć graczy. Tym razem cała akcja nie dzieje się w czasach II Wojny Światowej, jak to było w poprzednich edycjach. W Call of Duty 4:Modern Warfare gracze przenoszą się w okres współczesnych zamieszek. W dalszym ciągu gracz steruje żołnierzami, którzy biorą udział w różnych zadaniach, aby nie dopuścić do konfliktu zbrojnego.

Część kolejnych edycji również przeniesiona została w czasy współczesne. W 2014 roku ukazała się kolejna wersja Call of Duty.